Zateplení fasád a domů

I na vaší zahradě je třeba tepelných izolací – a to nejenom u vašich jezírek

4. 6. 2018
I na vaší zahradě je třeba tepelných izolací – a to nejenom u vašich jezírek

Zahradní jezírko – součást mnoha zahrad, která má především dekorační a estetický účel. V dnešní době existují možnosti, jak lze jezírko skvěle zakomponovat doslova do jakéhokoliv prostoru. S tím by neměl mít žádný zkušený zahradní architekt žádný problém. A samozřejmě ačkoliv pro nás je to stále pouze obyčejné jezírko, pro architekta je to práce spočívající v tom, že se musí nejenom zaměřit na jeho spojení s okolními prvky, ale také na jeho celkovou izolaci, jelikož ta je u každé realizace nezbytností. A pokud plánujete vybudovat jezírko svépomocí, rozhodně byste na tento krok neměli zapomínat, protože vám ušetří mnoho problémů.

Stejně jako v jiných oblastech, i zde lze využívat PUR pěny

Tím nejjednodušším a samozřejmě také nejvyužívanějším řešením, je nástřik speciální PUR pěny. Tou je nastříknutá celá jáma, do které má být dané jezírko umístěno. A teprve po zaschnutí pěny mohou pokračovat další práce. Rozhodně to ale není jediná možnost, jelikož návrh realizace zahrad může počítat i s další možností, a to v podobě speciálních izolačních folií. Ty nejenom že napomáhají právě tepelným izolacím, ale mají také vlastnosti, které dokážou zabraňovat případným průsakům vody, což je také jeden z neméně důležitých aspektů.

Nejenom vaše jezírka, ale i další systémy využívající vodu

Pokud si však myslíte, že se nutnost izolace týká výhradně vašeho jezírka, opak je pravdou. Kvalitní izolace by měla být základem i případných nádrží na vodu, nebo i vašeho zavlažovacího systému. Díky tomu tak může být vlivem mrazu eliminováno jeho poškození. Samozřejmě samotná projekce zahrad by s tímto již měla počítat, ale rozhodně nic nezkazíte, pokud se o danou možnost a samotné vlastnosti použité izolace budete více zajímat. Přece jenom, je to vaše zahrada a tak máte zájem na tom, aby bylo vše provedeno tak, jak si představujete.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář

TOPlist