Zateplení fasád a domů

Netrapte se zateplováním. Přestěhujte se do kvalitnějšího domova.

16. 9. 2018
Netrapte se zateplováním. Přestěhujte se do kvalitnějšího domova.

Náklady na bydlení jsou rozhodně položkou, která není nijak malá. Nejenom, že platíme nutné poplatky spojené s údržbou bytu, ale platíme také energie. Ty nejsou spojeny jenom s vařením či ohřevem vody, ale jsou spojeny i s vytápěním. Zde je třeba myslet na to, že čím kvalitnější izolace, tedy zateplení, tím méně energie takzvaně propálíme. V přepočtu na finance to logicky znamená, že lepší izolace je spojena s vyššími úsporami.

Ne vždy se vyplatí zateplovat

Pokud žijete v bytě, který z hlediska izolačních vlastností nevyhovuje, máte dvě možnosti. První je spojena s tím, že zateplení provedete. Ne vždy ale zvládnete vše. Oblast sklepa nebo půdy, nebo snad celá fasáda není vaše, ale je společná pro celý dům. Pokud společenství vlastníků nehodlá v nejbližší době zateplovat, je lepší se odstěhovat. Kam? Řešením mohou být nové byty Letňany. Ty již splňují požadavky na kvalitní zateplení, a tedy jsou do budoucna spojeny právě s nízkými náklady na vytápění. A to po celou dobu letní sezony. Navíc máte jistotu toho, že se vyhnete jakékoliv práci. Jedinou vaší povinností bude nutnost se přestěhovat.

Co vše nový byt přinese?

Jak jsme již zmínili, ušetříte nejenom peníze, ale také starosti, stejně jako jakoukoliv práci. Tím ale výhody, které vám nový byt přinese, nekončí. Pomineme-li dostatečně izolovaný prostor v oblasti sklepa i půdy, dobře zateplenou fasádu, stejně jako kvalitní dveře, musíte myslet i na fakt, že pozitivum přináší i samotné bydlení jako takové. Získáte možnost:

  • Bydlet v modernějším bytě
  • Užívat si kvalitnější lokality
  • Vybrat byt, který vaší rodině lépe vyhovuje dispozičně

To vše jsou další důvody, proč před zateplováním začít uvažovat i nad tím, zda stěhování skutečně nebude tím lepším důvodem. Zvláště, když porovnáte jak náklady na zateplování, tak aktuální cenu stávajícího bytu, s aktuálními cenami bytů nových.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář

TOPlist