Zateplení fasád a domů

Zamezte nejenom úniku tepla, ale i vody

21. 8. 2018
Zamezte nejenom úniku tepla, ale i vody

V rámci našeho domu nebo bytu bychom neměli nutně šetřit jenom energii, kterou potřebujeme vytápění. A to vhodným zateplením našeho objektu. Rozhodně je třeba šetřit také vodu, bez které se v žádné domácnosti neobejdeme. A to může být mnohem jednodušší. Třeba proto, že lze využít na první pohled jednoduché, ale přitom velmi efektivní perlátory. Ty lze umístit na vodovodní baterii, kde velmi efektivně regulují průtok, přičemž vytváří dojem, že voda teče naplno. Zvláště ve chvíli, kdy je využívána i úprava vody, je toto úsporné zařízení velmi prospěšné. Hodí se nejenom do kuchyní, ale hodí se samozřejmě i do koupelen.

Řešení i pro vaši sprchu

Výše jsme uvedli příklad úspory u běžných vodovodních baterií. V domácnosti se však velmi často také sprchujete. I zde je dobré myslet na úsporu. Nejenom v souvislosti s tím, kolik vy sami vyplýtváte. I zde se hodí speciální nástavce. Tedy sprchové hlavice. Ty nemusí mít nutně jenom úspornou funkci, spojenou se spotřebou používané vody. Pokud jste si v minulosti nechali provést rozbor vody a hodnoty vás negativně překvapily, je možné využít i typy, které jsou spojeny s účinným filtrem. Máte tak jistotu, že spotřeba vody a účet za ní bude menší, stejně jako jistotu, že se sprchujete vodou opravdu velmi kvalitní.

Šetřit lze v domech i bytech

Velkou výhodou jak daných šetřících perlátorů, nebo filtračních nástavců je to, že je může využít v podstatě každá domácnost. Dnes platí, že rozměry jsou standardizované, díky čemuž není nutné bát se samotné montáže na sprchu nebo baterii. V souvislosti s filtračním řešením potěší i fakt, že se jedná o řešení využívané jak v bytech, tak o řešení, které je využíváno v domech. Zde je prioritou filtrace vody ze studny, zatímco v bytech se jedná o nutnost udržení čistoty vody z vodovodního řadu. Ani ta nemusí být mnohdy v tak dokonalé kvalitě, jak si myslíme.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář

TOPlist