Zateplení fasád a domů

Terasová prkna na fasádách dobře vypadají a dům zateplí

10. 9. 2020

Domníváte se, že jednoduchost a originální vzhled při obkladech fasád nelze zkombinovat? Možné to rozhodně je a nemusí to být na úkor funkčnosti a vysoké životnosti zateplení fasád.

Ideálními materiály pro obklady fasád jsou terasová prkna z WPC směsi. Jedná se o dřevěná prkna s příměsí složky HDPE, která eliminují běžné neduhy dřeva. Fasáda je zateplená, není třeba ji pravidelně natírat, olejovat a pečovat o ní. Nehnije, nekroutí se jako běžné dřevo, odolává UV záření, mrazu, dešti i sněhu. Prostě všemu, s čím by se mohla vaše chalupa či chata v zimě potýkat. Z prken lze svépomocí namontovat také WPC terasy s nábytkem ze stejného materiálu, které se mohou pochlubit stejnou odolností. Terasa z dřevoplastových prken vypadá nádherně a je možné ji využívat celoročně.

Dřevěné fasády mají množství výhod, mohou zdobit domy z cihel či pórobetonových bloků. Především funkčnost a trvanlivost je důvodem, proč je tento materiál v čím dál větší míře všudypřítomný v našem každodenním životě. Přibývá množství novostaveb včetně pasivních domů z WPC prken. Pro starší chaty a chalupy jsou obklady fasády z těchto materiálů skvělým řešením pro zateplení celé stavby.

Fasády a terasy na klíč lze přitom koupit v různých variantách. Pokud nestojíte o WPC materiál a toužíte po 100% dřevěné fasádě, výběr je veliký. Na trhu naleznete tradiční dřevěné materiály jako borovice či smrk, ale také sibiřský modřín s optimálními vlastnostmi pro venkovní terasy. Čím dál víc oblíbenější jsou exotická dřeva jako Bankirai nebo IPE. Některé firmy navíc nabízejí rozměry dle vašich přání. Montáž můžete nechat na profesionálech nebo si fasádu obložit či terasu postavit svépomocí. Odborníci vám ale dokáží poradit s výpočtem a doporučením optimálních technických parametrů fasády či terasy.

Hledejte výhodný poměr kvality a ceny i bohaté zkušenosti. Pamatujte, že se jedná o investici na desítky let a měli byste vyhledávat pouze firmy nabízející nejvyšší kvalitu a garanci. Ty nejlepší společnosti s vámi vše zdarma prodiskutuji, dokáží vám poradit, odprezentovat výhody dřevěných a WPC prken, a zejména na vás nespěchají.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář


TOPlist