Zateplení fasád a domů

Jak na zateplení mobilního domů?

14. 11. 2012
Jak na zateplení mobilního domů?

Mobilní domy se těší rok od roku větší oblibě a to nejen u mladší generace, pro kterou je mobilní dům dostupnou alternativou, jak se osamostatnit a vylétnout z rodinného hnízda. Mobilní domky se mohou pochlubit celou řadou specifik. Nejen, že je jejich pořizovací cena opravdu velmi zajímavá, také jejich využití je opravdu široké. Pro jejich umístění navíc nepotřebujete žádné stavební povolení. A přívlastek „mobilní“ vypovídá o tom, že v případě potřeby je možno vaše komfortní bydlení přemístit téměř kamkoliv. Chcete-li mobilheim využít k celoročnímu bydlení, doporučujeme vám jeho zateplení, které přispěje k maximálnímu komfortu v kterémkoliv ročním období.

Jak na zateplení mobilního domku?

Pokud jste se rozhodli pro koupi nového mobilního domku, jistě budete požadovat, aby bylo v rámci finální ceny zahrnuto také jeho zateplení. To je prováděno standardním způsobem nebo na přání zákazníka. Nejčastěji je pro zateplení stěn a stropu domu použita 10 cm tepelná izolace skládající se ze skelných vláken, v podlaze je naopak položen polystyren o stejné tloušťce. Izolaci je však možno měnit dle přání a požadavků každého zákazníka. Pokud jste si koupili starší mobilní dům, který zateplení postrádá, měli byste tento proces řešit dříve, než vás dostihnou chladnější letní večery nebo pochmurné podzimní počasí.

Nezapomeňte na parozábranu

Součástí samotného položení izolačních materiálů by mělo být také umístění kvalitní parozábrany, která zabraňuje pronikání vnitřní vlhkosti do konstrukce stěny a omezuje tak riziko kondenzace uvnitř skladby. Pokud chcete, aby byl finální výsledek co nejefektivnější, vždy se obraťte na specializovanou firmu, která se na zateplení domů primárně specializuje.

 

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist