Zateplení fasád a domů

Jak na odvlhčení domu a zdiva?

28. 1. 2013
Jak na odvlhčení domu a zdiva?

Důležité odvlhčení vzduchu pro všechny stavby

Odvlhčování vzduchu je dobré především u moderních budov s dobrou izolací, která však přispívá ke zvýšení vlhkosti. Ptáte se, jak je to možné? Za zvýšenou vlhkost můžou běžné aktivity, jako je sprchování, vaření, lidské dýchání nebo odpařování rostlin. S tímto problémem pak souvisí vznik plísní na zdech, odlepování tapet a škody na omítkách. Hniloba se dokonce může dostat i do základů a na dřevěné stavební nosníky a postupně tak narušovat celou budovu. Všechny stavby se zvýšenou vlhkostí, kde nejsou používány odvlhčovače vzduchu, můžou mít neblahé následky na lidské zdraví, například zánět kloubů a vznik revmatu, zvyšuje se riziko astmatu a hrozí výskyt roztočů.

Nejoblíbenější produkty k odvlhčení zdiva

Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější patří odvlhčovače vzduchu Master, které jsou vhodné k odvlhčení staveb, domů, bytu, chalupy, místnosti, sklepa, fasád, podlahy, zdí a další. Domácí odvlhčovače se dělí podle výkonu i podle způsobu ovládání. Odvlhčovač Master DH 720 je výjimečný díky UV lampě, která likviduje plísně ve vzduchu. Tento produkt je vhodný do prostoru do 40 m2 a najde uplatnění jak v domácnostech, tak i na menších stavbách, ve vlhkých suterénech, v sušárnách, při malování atd. Od ostatních odvlhčovačů vzduchu stejného výkonu se odlišuje především nižším příkonem a digitálním displejem, který zobrazuje aktuální vlhkost vzduchu.

Účinné odvlhčování

Mezi další oblíbené produkty patří absorpční odvlhčovač Master DHA 10, který je určen do nízkých pracovních teplot a je účinný také při teplotách pod -10 °C. V této teplotě již nelze kondenzační zvlhčovat použít, protože mu značně klesá účinnost. Dá se tomu ale zabránit tím, že se odvlhčovače použijí v kombinaci s topidly – např. elektrické přímotopy s ventilátorem, které také vyrábí také firma Master. Přímotop poté fouká přímo na odvlhčovač teplý vzduch a odvlhčovač tak může pracovat s mnohem vyšší účinností, aniž by bylo nutné vytápět celý prostor a vy tak budete mít účinné odvlhčení zdiva.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist