Zateplení fasád a domů

Táhne vám od oken či se rosí? Poradíme

4. 9. 2013
Táhne vám od oken či se rosí? Poradíme

JAK ZABRÁNIT ROSENÍ OKEN?

S chladným počasím přichází potřeba řešit problém s rosením okenních tabulí. Tento problém trápí nejen původní okna kastlová (špaletová) nebo zdvojená, ale také nová okna plastová, eurookna i střešní okna.

ZATEPLENÍ OKEN – řešení ROSENÍ OKEN

Obecně známým a účinným řešením úniku tepla okny a rosení oken v bytě nebo domě, je výměna skla. Výměnou zasklení získáte nejen tepelnou pohodu v místnosti, ale také zabráníte nevratnému zničení okenního rámu, které způsobuje rosení okenních tabulí. Počáteční investice se rychle vrátí v podobě snížených nákladů na vytápění. Tuto metodu již vyzkoušelo a doporučuje dále svým známým velké množství spokojených domácností.

Kvalitní zasklení pak

  • sníží náklady na vytápění
  • omezí nebo odstraní rosení oken
  • odstraní nepříjemné studené zóny v blízkosti oken
  • v létě zamezí nadměrnému ohřívání místností
  • výrazně sníží hluk v místnostech

V dnešní době je na trhu široká nabídka izolačních dvojskel. Dvojskla již neplní pouze funkci izolační, ale je možno je kombinovat v různých úpravách. Příkladem může být protisluneční úprava, samočistící sklo – Biocline, bezpečnostní sklo, protihlukové sklo. A dokonce jsou na trhu i taková dvojskla, která nahrazují trojsklo – Heat Mirror.

Měření termokamerou

Rosení okenních tabulí ovlivňuje více faktorů, proto je vhodné obrátit se na odborníka. Ten má potřebné znalosti i přístroje a je připraven odborně poradit na místě stavby.  Pro účinné odstranění problému je nutné dodržet podmínky, které odborník ušije tzv. „na míru“.  Základem je, správně identifikovat příčinu nízké teploty povrchu skla. Váš problém podrobně popíše a demonstruje také měření termokamerou.

Rosení se týká i plastových, špaletových a střešních oken jak zvenku tak i z zevnitř.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist