Zateplení fasád a domů

Ekologie v interiéru – nábytek z palet

20. 5. 2014
Ekologie v interiéru – nábytek z palet

Úsporné a ekologické bydlení je dnes trendem. V souvislosti s tím samozřejmě vznikají hlavně nízkoenergetické domy, s velmi nízkou spotřebou. V tomto ohledu není třeba na ekologii pohlížet pouze z pohledu koncepce celého domu, ale i z hlediska jeho vybavení. Ne vždy je nutné kupovat či nechat si vyrobit nový nábytek, když ho můžeme získat téměř zdarma, to z euro palet. Perfektně tak využijeme něco, co v mnohých případech řada firem a skladů již nepotřebuje, a přitom si můžeme vykouzlit dokonalý prostor pro život. A návod, jak vyrobit takový kousek nábytku, je velmi snadný.

Nejoblíbenější nábytek z palet? Rozhodně postel

Jakmile začal být tento trend skutečným hitem, bylo jasné, že se nejdříve dostane do našich ložnic. Ostatně stačilo složit 4 palety k sobě, a postel z palet byla hotová. Navíc vyšlo vše levně, s ohledem na nákladnost a složitost výroby jednoduše, a s ohledem na jakékoliv zatížení životního prostředí také ekologicky.

Paletový nábytek se stal hitem ložnic

Samozřejmě v tomto ohledu už záleželo na každém, jaké měl konkrétní nápady v tom, jak si postel upraví. Někdo ponechal onen industriální dřevěný vzhled, který tak kompletně přenesl do své ložnice, jiný zase palety kompletně brousil a opatřil je novým nátěrem, aby dokonale ladily s celkovým konceptem ložnice.

Výroba nábytku z palet je ekologická k životnímu prostředí

Na první pohled se sice může zdát, že paleta se oproti standardnímu nábytku nijak neliší. Tedy z hlediska výroby. Opak je ale pravdou, jelikož současný nábytek vyžaduje mnohem náročnější postupy, a někdy také celou řadu pro přírodu nebezpečných chemických látek. Naproti tomu nábytek z dřevěných palet je často pouze kusem surového dřeva, a tak právě v ekologicky zaměřených domácnostech může mít své místo.

Hledáte inspiraci? Nábytek z palet fotogalerie vám pomůže

Samozřejmě při konkrétních realizacích se nemusíte nutně ubírat tím směrem, že palety použijete výhradně ve svém interiéru. Ideální je i jejich venkovní použití. Ostatně aktuální možnosti jsou obrovské, a z několika málo realizací vzniklo několik stovek možností, jak něco tak běžného, jako je paleta, využít. A to třeba i na zahradu, kde může nahradit nevzhledný plastový nábytek – a to opět s větším důrazem na ekologičnost, a hlavně přírodní materiál.

Zahradní nábytek z palet fotogalerie vám ukáže, jak může i vaše zahrada vypadat

Zapomeňte tedy na to, že paleta je pouze kusem dřeva. Důležitá je hlavně inspirace, a celkový pohled na to, že z dřevěných palet můžete narovnáním několika jednotlivých na sebe vyrobit třeba praktický stůl. Podobně lze zhotovit i zahradní křeslo. Následně stačí molitanová podložka, a pohodlné sezení je na světě. Ostatně to ukazují i fotky těch, kteří se tímto směrem již vydali.

Nábytek z palet návody jak na to ukážou, že je to snadné

Tak vrhněte se také naplno do konkrétní realizace. Návodů, jak udělat co potřebujete, je více než dost, a to s konkrétními návrhy toho, jak může daný kus co nejlépe korespondovat s ostatním vybavením.

Líbil se Vám článek?

Jeden komentář

  1. Postele z palet, dopřejte si netradiční spánek dle fotogalerieČer 11, 2014 v 08:13

    [...] Tip: Přečtěte si náš předchozí článek o nábytku z palet [...]

Vložit komentář


TOPlist