Zateplení fasád a domů

Nová Zelená úsporám – dotace na zateplení rodinných domů

4. 2. 2016
Nová Zelená úsporám – dotace na zateplení rodinných domů

Rok 2016 samozřejmě přináší celou řadu novinek, a to právě v oblasti dotací, které pravidelně vypisuje MŽP, v rámci svých operačních programů, kam se řadí například také IROP. Pokud vás zajímá to podstatné, podívejte se s námi na několik důležitých faktů.

Dotace na zateplení rodinných domů stále zůstává

To nejdůležitější, co se samotné dotace týká, to je určitě fakt, že se jde stále směrem, který má za cíl zlepšit zateplení objektů a zmírnit tak celkové tepelné ztráty, čímž také logicky klesnou náklady spojené s vytápěním. Podmínky pro vyřízení dotace vycházejí z velké části z předchozích pravidel. A tak mezi to nejdůležitější patří:

  • Možnost získat až 50 % doložených výdajů
  • Možnost zažádat si před započetím realizace, ale i v průběhu nebo dokončení
  • Nutnost zajistit projektovou dokumentaci, stejně jako stavební dozor

Mezi další podmínky patří také to, že dotace je vyplacena až po řádném ukončení realizace, kdy je vydána takzvaná Registrace. Zajímavým faktem je informace, že čerpat dotaci lze i na náklady spojené třeba s projektovou dokumentací, nebo stavebním dozorem. A to ve výši až 15 %.

Státní dotace na zateplení domu pokryje řadu nákladů

Podívejme se i na to, co všechno vlastně může tato dotace konkrétně pokrýt. Jak jsme již nastínili, jsou to veškeré práce spojené se zlepšením izolačních vlastností objektu. Může se jednat o výplně otvorů, podlahy, zateplení fasád, stejně jako zateplení střechy, obvodové stěny, nebo stropy a stropní konstrukce. Sledováno je následně několik parametrů, v rámci kterých je nám přidělena konkrétní dotační skupina a z ní plynoucí výhody.

Nová Zelená úsporám 2016 rodinné domy není jedinou oblastí, kde peníze využít

Je jasné, že rodinné domy, a to ať už se jedná o novostavby, nebo stávající objekty, jasně dominují. Zapomínat bychom neměli ani na fakt, že k dispozici je také dotace na zateplení bytových domů, stejně jako panelových domů. Požádat si tak mohou jak osoby fyzické, tak i právnické.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář


TOPlist