Zateplení fasád a domů

Před zimou se věnujte i svému bazénu

15. 11. 2018
Před zimou se věnujte i svému bazénu

Zima je obdobím, kdy naplno prověříte zateplení, které jste nechali provést na svém domě. Konečně zjistíte, kolik tepla vám již nebude unikat a kolik peněz ušetříte. Před zimou ale nemyslete jenom na svůj dům, jelikož je třeba věnovat čas i svému bazénu. Ten sice nepotřebuje zateplit, nepotřebuje zazimovat. Jak na to? V tomto vám samozřejmě poradíme.

Základem je čištění

Prvním krokem při zazimování bazénu je jeho vyčištění. Je třeba odstranit veškeré nečistoty ze dna, stejně jako ze stěn. Máte-li plastové bazény, mělo by to jít díky hladkému povrchu celkem snadno, s využitím různých kartáčů a jiných pomůcek. Jakmile je vše čisté, můžete odpojit veškeré příslušenství, jako je:

  • Filtrace
  • Solární ohřev
  • Veškeré hadice

Nalijte speciální přípravek

Tímto je bazén v podstatě připravený k tomu, abyste ho mohli zazimovat. Následujícím krokem už je jenom použití speciálního přípravku, který nalijete do vody. Ten seženete třeba u svého prodejce, kde probíhala výroba bazénů. Stejně tak ho koupíte i v hobby marketech a na dalších místech. Tento přípravek pomáhá především udržet kvalitu vody během zimy. Dávkování přizpůsobte objemu vody právě ve vašem bazénu.

Nezapomeňte na krycí plachtu

Vše je již finálně připraveno k tomu, aby byl bazén plnohodnotně zazimován. V tuto chvíli na něho položte krycí plachtu, kterou dobře upevněte. Ta slouží nejenom jako zábrana proti padajícím nečistotám. Stejně jako u zateplení pomůže vytvářet případnou izolační vrstvu. Čeho se není třeba obávat, to je tvorba ledu. I když vznikne, vlastnosti moderních bazénů jsou takové, že jim neuškodí. Tímto posledním krokem je tedy bazén připraven na zimu.

A co na jaře? Zkontrolujte účet za topení, a zjistěte, kolik vám pomohla izolace ušetřit. Dále odkryjte bazén a zjistěte, že ušetříte i za vodu, jelikož na současná přetrvala čistá po celou zimu. A tak se můžete připravit na léto.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist