Zateplení fasád a domů

Co na zateplení architekti?

10. 11. 2012
Co na zateplení architekti?

Dobře naplánovaná rekonstrukce a zateplování fasády domu  by měla začít půdorysnou úpravou dispozic Vašeho bytu.Vybouráním a následnou dostavbou příček můžeme dosáhnou optimálního dispozičního řešení vašeho bytu,například propojení obytného prostoru s kuchyňským koutem,nebo vytvoření chybějících nik pro vestavbu často chybějících úložných prostorů a vestavěných skříní.

Zároveň s úpravou dispozic  je  dobré se zamyslet nad úpravou okenních otvorů a změnou fasády. Výměnou oken za okna s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi a s celkovým zateplením fasády dospějeme k výrazným finančním úsporám v budoucnosti.

S návrhem nové fasády se mohou poupravit některé okenní otvory ve fasádě tak,aby lépe vyhověla novému interieru a zároveň tím vylepšit a zpřehlednit fasádu domu.Například zvětšením okenních otvorů v  hlavních prostorách domu se Váš obytný prostor,nebo jídelna prosvětlí  a nabyde na významu.Rázem se tak stane nejdůležitějším místem ve Vašem  bytě  a v případě rodinného domu centrem celého Vašeho pozemku.

Je dobré s těmito úpravami se zajít poradit s architektem, který navrhne nový vzhled celého domu,poradí s barevností fasády a novým členěním oken,zábradlí apod. Celou stavbu sjednotí,vtiskne jí řád a nový výraz.

A jestliže bude nový návrh interiérů i nový návrh vnějšího pláště budovy  od stejného architekta,dojde k optimálnímu propojení exterieru a interieru a celek bude působit jednotně a harmonicky.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist