Zateplení fasád a domů

I dřevo má svůj podíl na celkové izolaci

21. 6. 2018
I dřevo má svůj podíl na celkové izolaci

V souvislosti se zateplováním různých objektů se nejčastěji mluví především o tom, že dochází hlavně k úpravě venkovních fasád, výměně oken, nebo i dalších rizikových prvků. Dobré je ale zaměřit se také na zateplování z hlediska interiéru. Poměrně velkým rizikovým místem může být podlaha, ale třeba také běžné zdi. I zde by se mělo počítat s určitou vrstvou izolace. Tu je ideální kombinovat se dřevem, jelikož i to má vliv na to, aby udrželo teplo v požadovaných místnostech. Ideální volbou jsou třeba obkladové palubky, které tak mohou perfektně zakrýt nejenom izolační vrstvu na stěně, ale sami k lepší izolaci napomůžou, a hlavně mají v našem interiéru dokonalý vzhled.

Nezapomínejme ani na strop

Ačkoliv mluvíme o podlaze a stropu, zapomínat by se nemělo ani na strop. V souvislosti s tím máme na mysli hlavně rodinné domy a prostor půdy. Zde je ideální vytvořit silnou izolační vrstvu ideálně z vaty, na kterou je vhodné umístit plochu z OSB desek. Ty jsou dnes velmi oblíbeným stavebním materiálem nejenom pro tyto účely. Často se používají i na stavbu obyčejných zahradních chatek, u kterých ale také mohou nabídnout poměrně snadnou možnost izolace, zvláště tedy té polystyrenové.

Dřevo skutečně izolační vlastnosti má

A jelikož jsme na počátku článku nastínili to, že i dřevo jako takové izolační vlastnosti skutečně má, musíme to potvrdit. V tomto ohledu ale vždy závisí na jeho konkrétní šíři, ale i stromu, ze kterého je daný kus vyroben. Ideální je navštívit nejbližší prodej palubek, a zeptat se konkrétně na to, který typ by v tomto ohledu vyhovoval nejlépe. Váš interiér tak může být obložen tímto moderně vypadajícím materiálem, a přitom vám pomůže také v tom, že ušetříte náklady na případné vytápění. A to i bez použití dalších izolačních prvků, které jsme zmiňovali výše.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentář

TOPlist