Zateplení fasád a domů

Teplo domova pomohou dotvořit i správné materiály

25. 10. 2018
Teplo domova pomohou dotvořit i správné materiály

Jaký je hlavní důvod zateplení? Především kombinace příjemného tepla a nízkých nákladů na vytápění. Pomocí správné izolace jednoduše zamezíte tomu, aby vytvořené teplo unikalo mimo váš dům, nebo mimo váš byt. Příjemné klima se tak stává základem spokojeného bydlení. Zapomínat bychom neměli ale ani na fakt, že s teplem mohou souviset i materiály, které v interiéru dále používáte.

Teplý, nebo chladný materiál?

Co se dnes řadí mezi materiály, které jsou chladné? Je to určitě dlažba. Najdeme ji ve většině českých domovů, a to bez ohledu na to, zda se jedná o domy, nebo se jedná o nové, popřípadě starší byty. Ta je dnes oblíbená hlavně pro několik klíčových vlastností, jako je:

  • Odolnost
  • Dlouhá životnost
  • Jednoduchá údržba

Obvykle je používána v kuchyních, stejně jako koupelnách, nebo v předsíních. Pokud na ni však šlápneme bosou nohou, můžeme cítit chlad. Oproti tomu dřevo je zcela opačným materiálem. Je-li na naší podlaze, můžeme po interiéru bez potíží chodit i bosí. Navíc jeho použití má i mnohem více možností. Příkladem je masivní nábytek, který se již dlouhou dobu stává volbou číslo jedna pro toho, kdo hledá především kombinaci kvality a skvělého vzhledu.

Výběr dřeva je velký

Když o dřevu mluvíme, nezapomínejme také na to, že výběr jednotlivých možností je v současné době skutečně velký. Z toho tvrdého to může být dub nebo buk. Z měkkého třeba smrk, který se hodí na oblíbené PC stoly. Neopomíjejme ale ani zajímavě vypadající a pozitivy překypující exotické dřeviny. Navíc to nemusí být jenom nábytek a podlaha, na kterou dřevo využijeme. Vrátíme-li se zpět k oblasti izolace, může být dobrou cestou i obložení interiérových stěn. I zde přirozeně přijde vhod právě dřevo, které se podepíše jak na lepší tepelné izolaci, tak i na izolaci zvukové, stejně jako zajistí příjemnější vzhled celého našeho interiéru.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist