Zateplení fasád a domů

Správně zvolené zárubně dveří mají vliv na izolaci

30. 9. 2018
Správně zvolené zárubně dveří mají vliv na izolaci

Pokud investujeme do zateplování, potom je to nejčastěji tím směrem, kdy zlepšíme izolaci samotného objektu, nebo se zaměříme na riziková místa, kterými bývají nejčastěji stará okna. Není to ale jediná možnost, jak můžeme zapracovat na tom, aby měla naše nemovitost lepší izolační vlastnosti. Často to bývá i taková drobnost, jako jsou dveře. I ty mohou být rizikovým místem, prostřednictvím kterého může unikat teplo, za které platíme. Podívejme se tedy na to, jak vybrat ty správné.

Kvalitu hledejme nejenom u dveří do bytu či domu

Většina lidí se samozřejmě primárně zaměřuje na dveře do bytu. Ty bývají logicky nejdůležitější, jelikož právě tudy může do našich vnitřních prostor vstupovat chlad z chodby, či pavlače. Podobně jsou na tom i domy rodinné, kde bývají vchodové dveře často jedinou překážkou, která stojí v cestě venkovnímu studenému vzduchu.

Zapomínat bychom však neměli ani na dveře interiérové. I ty by měly nabídnout dobré izolační vlastnosti. A to jak v souvislosti s tím, z jakého jsou materiálu, tak v souvislosti s tím, jak dobře těsní. I proto dnes hledíme také na to, jaké vybíráme zárubně dveří. Nejenom jejich kvalita, ale také správný rozměr je důležitý proto, aby případné netěsnosti byly skutečně minimální, nejlépe žádné.

Roli hraje také materiál zárubně dveří

Při výběru správných dveří logicky hledíme také na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. U těch vchodových to často bývá kombinace klasických materiálů a izolačních vrstev. U interiérových bez problémů vyhoví třeba i běžné dřevo, popřípadě další podobné materiály. A to z toho důvodu, že právě uvnitř není třeba mít izolaci tak intenzivní, jako když oddělujeme přímo venkovní chlad od vnitřního tepla. Platí též, že dobré vlastnosti v daném směru mohou nabídnout i materiály skleněné, zvláště v provedení izolačních dvojskel nebo trojskel.

Líbil se Vám článek?

Vložit komentářTOPlist